August 10, 2017

Avokádová bodka

PRÍSADY

Korpus:
5 vajec
5 PL špaldovej celozrnnej polohrubej múky
5 PL medu alebo iného sladidla podľa chuti / môžete použiť ako sladidlo aj proteín čím zvýšite podiel bielkovín
šťava z polovice citróna

1.vsrtva:
mrazené ríbezle
pár kvapiek flavdrops biela čokoláda / alebo iného sladidla

2.vrstva:
2 banány
zrelé avokádo

lieskovce a mandle na ozdobenie

+ potrebné vybavenie: tortová forma, mixér, šľahač

POSTUP

Oddelíme bielky od žĺtkov,  k bielkam pridáme šťavu z citróna a zo vzniknutej zmesi vyšľaháme tuhý sneh. K žĺtkom pridáme múku a med, premiešame. Postupne k múčnej zmesi pridávame sneh, miešame tak, aby úplne nespadol a stále cesto ostalo nadýchané. Vďaka tomu nemusíme pridávať žiadny kypriaci prášok. Pečieme v predohriatej trúbe na 170°C cca 30min. Nutné kontrolovať.

V hrnci si rozvaríme ríbezle, prípadne iné ovocie podľa chuti. Keďže moje ríbezle boli prikyslé, pridala som pár kvapiek flavdrops. Na vychladnutý korpus potom pridáme rozvarenú zmes.

V miske si rozmixujeme banány s avokádom, je nutné, aby ingrediencie boli dobre dozreté. Keďže banány majú nahrádzať sladkú zložku, nie je potrebné pridávať ďalší cukor. Následne korpus potrieme avokádovou zmesou. Ozdobíme nasekanými lieskovcami a mandľami.

Tento špaldový korpus sa mi osvedčil asi najviac čo som doteraz piekla 😊a to hlavne preto, lebo sa dosť dobre podobá na klasické piškótové cesto. Zároveň banány s avokádom vytvoria krásnu pudingovú konzistenciu.

3 comments: